Relaxační výlety - Autodoprava BartoDoprava Prostějov

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Győr - Maďarská republika

Győr je město ležící v severozápadní části Maďarska poblíž slovenských hranic. Tato poloha předurčila Győru rozvoj už od doby římské. Setkávají se zde dějiny, kultura i přírodní hodnoty. V barokním jádru města připomínají historické doby biskupský hrad, katedrála, kostely, paláce, muzea.


Rabaquelle termální lázně:
Léčivé účinky vody zaznamenali kronikáři už ve středověku. Byly vybudovány na ostrově při soutoku řek mošonského Dunaje a Ráby, v r. 2003 byly zcela zmodernizovány. Termální voda o teplotě 67 ºC vyvěrá z hlouby země ze tří pramenů. Termální voda je účinná při léčbě revmatismu, pohybového ústrojí, gynekologických poruch a dýchacích cest.
V termálních lázních máte k dispozici:
3x venkovní a 2x vnitřní bazény s léčivou vodou, 5x rekreační s atrakcemi, 2x plavecký bazén venkovní, 2x dětský bazén, 2x tobogán (vnitřní 36 m, venkovní 68 m)


Program relaxačního výletu:
Doporučený odjezd z Vašich domovů: mezi – 5,30 - 6,00hod.
Trasa přepravy:
Prostějov - Brno - Bratislava - Mosonmagyaróvár - Győr a zpět.
Celková délka trasy: 518 km (cesta tam a zpět)
Délka přepravy přibližně 2:50h (možno udělat přestávku 15-30 min)
V ranních hodinách cca v 8:30 – 9:00 příjezd do termálních lázní Győr, následuje rozchod a individuální program.
Odjezd zpět do Vašich domovů dle přání klientů v pozdních odpoledních, popř. nočních hodinách.

Laa an der Thaya – Republika Rakousko

Laa an der Thaya leží v Dolních Rakousech těsně při hranici s Českou republikou. Z Brna do Laa je 63 km a ze Znojma pouze 30 km. Lázeňský areál leží na východním okraji historické části města.
Termální lázně a aquapark Therme Laa jsou postaveny v moderním stylu a splňují všechny dnešní náročné požadavky návštěvníků. Uprostřed lázní se nachází velký krytý bazén, ve kterém je termální voda o velice příjemné teplotě kolem 35 stupňů. Z vnitřního bazénu se dá vyplavat do venkovního bazénu. Ani v mrazivém počasí zde není chladno, je tomu spíše naopak. Voda je i v zimě krásně teplá a neklesá pod šestatřicet stupňů.

V termálních lázních máte k dispozici:
Oblíbenou atrakcí v Therme Laa je venkovní bazén, ve kterém se nachází slaná voda a hraje zde podvodní hudba. Děti mohou ocenit i dětský koutek, který má prosklenou stěnu a nachází se o patro výš. Venku se nacházejí celkem tři bazény, které mají celoročním provoz.
Saunový svět o rozloze 1.500 m² patří mezi největší a nejexkluzivnější v celém Rakousku.
Zdroj: www.therme-laa.at
Program relaxačního výletu:
Doporučený odjezd z Vašich domovů: mezi 6,30 – 7,00
hod.
Trasa přepravy:
Prostějov - Brno - Pohořelice - Branišovice – Laa an der Thaya a zpět.
Celková délka trasy: 244 km (cesta tam a zpět)
Délka přepravy přibližně 1:45h (možno udělat přestávku 10-15 min)
V ranních hodinách cca v 8:30 – 9:00 příjezd do termálních lázní Laa, následuje rozchod a individuální program.
Odjezd zpět do Vašich domovů dle přání klientů v pozdních odpoledních, popř. nočních hodinách.

Mosonmagyaróvár - Maďarská republika

Mosonmagyaróvár vznikl v r. 1939 spojením dvou obcí Moson a Magyaróvár, které se rozrostly ve vzdálenosti 18 km od slovensko-maďarských hranic, při ústí řeky Litavy do Dunaje. První historické zmínky sahají do I. století, kdy zde byl postavený římský vojenský tábor „Flexum, podle kterého byly pojmenovány dnešní termální lázně.
Termální lázně se nacházejí uprostřed zeleně nedaleko historického centra města, jsou založeny na termálním prameni s alkalickou, hydrogen-uhličitanovou vodou s obsahem mnoha rozpuštěných solí. Tato voda má výborné léčivé účinky a patří mezi 5 nejúčinnějších v Evropě. Tryská z hloubky 2 km a teplota je 74 °C.
Léčebné koupele se doporučují především při degenerativních onemocněních kostí a pohybového ústrojí, revmatizmu, zánětech pohybového ústrojí a svalových onemocněních, pooperačních a poúrazových stavech, při Bechtěrevově nemoci, chronických gynekologických zánětech.
V termálních lázních máte k dispozici: 1x termální bazén krytý, 2x zážitkový bazén otevřený, 1x zážitkový bazén krytý-otevřený, 2x léčebný bazén venkovní, 1x vnitřní i venkovní plavecký bazén, 1x dětský bazén
Program relaxačního výletu:
Doporučený odjezd z Vašich domovů: mezi 6,00 - 6,30
hod.
Trasa přepravy:
Prostějov - Brno - Bratislava - Mosonmagyaróvár a zpět.
Celková délka trasy: 441 km (cesta tam a zpět)
Délka přepravy přibližně 2:30h (možno udělat přestávku 15-30 min)
V ranních hodinách cca v 8:30 – 9:00 příjezd do termálních lázní Mosonmagyaróváru, následuje rozchod a individuální program.
Odjezd zpět do Vašich domovů dle přání klientů v pozdních odpoledních, popř. nočních hodinách.

Veľký Meder – Slovenská republika

Veľký Meder sa nachází v Trnavském kraji v okrese Dunajská Streda 20 km od Dunajskej Stredy, 35 km od Komárna a 65km od Bratislavy.
Město leží v Podunajské nížině v dolní časti Žitného ostrova, která je obklopená řekami Dunaj a Malý Dunaj.
THERMAL CORVINUS Veľký Meder
Vnitřní část - celoroční: - plavecký bazén (hloubka 1,2 m, teplota 30°C) a 2 tobogány - perličková koupel = vířivka 33 °C - dětský bazén s atrakcemi a skluzavkou (hloubka 0,4 m, teplota 30 °C) - polokrytý sedací bazén s léčivou vodou - krytý z 1/3 (hloubka 0,96 m, teplota 37 °C) - díky své teplotě je také otevřen celoročně - polokrytý rekreační bazén s hydro masážemi, vodopády a léčivou vodou (hloubka 1,2 m, teplota cca 34 °C) - otevřen cca do listopadu - rodinný a zábavní bazén s klesajícím dnem: plno atrakcí pro děti vč. interaktivního hřiště (hloubka 0,3 - 0,8 m, teplota 32 °C) - dětský koutek - saunové centrum (finská, infra a parní sauna) a procedura Mořská koupel.

Program relaxačního výletu:
Doporučený odjezd z Vašich domovů: mezi 5,00 - 5,30hod.
Trasa přepravy:
Prostějov - Brno - Bratislava - Veľký Meder a zpět.
Celková délka trasy: 508 km (cesta tam a zpět)
Délka přepravy přibližně 3:15h (možno udělat přestávku 15-30 min)
V ranních hodinách cca v 8:30 – 9:00 příjezd do termálních lázní Veľký Meder, následuje rozchod a individuální program.
Odjezd zpět do Vašich domovů dle přání klientů v pozdních odpoledních, popř. nočních hodinách.

Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky